1-Cenazemin Mezarını Yaptırmak İstiyorum.Mezar İnşaat Ruhsatı Çıkartmak Zorundamıyım?

Cenazeniz İstanbul Büyükşehir Belediyesi´ne bağlı olan bir mezarlığa defin edilmiş ise bu mezarın üst yapı inşaatını yapmak için mezar inşaat ruhsatı çıkarmanız zorunludur.İnşaat ruhsatını çıkartmadan mezarınızın üst yapısını yaptıramazsınız.

2-Mezar İnşaat Ruhsatını Nasıl Çıkartabilirim?

Mezar inşaat ruhsatını çıkartmak için ilk olarak mezarın tapusunu(mezar yeri kullanma belgesi) satın almanız gereklidir.Tapuyu cenazeniz defin edildikten 15 gün sonra alabilirsiniz. Tapusunu satın aldıktan sonra,mezarınızı yaptırmak istediğiniz mermerci yı(taşçıyı)belirlemelisiniz. Seçtiğiniz mermerci ile sözleşme imzaladıktan sonra bu sözleşme ile mezarınızın bağlı olduğu mezarlık müdürlüğüne başvurarak mezar inşaat ruhsatınızı çıkarabilirsiniz.

3-Mermerci İle İmzalayacağım Sözleşme Hakkında Bilgi Veririmisiniz.

Bu sözleşme İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanıp,belediyeden çalışma ruhsatı almış mermercilere verilmiş hazır sözleşmelerdir. Bu sözleşmeyi cenaze sahibi nin 1.dereceden yakınları(eşi,çocukları,annesi,babası,kardeşleri) imzalayabilir. Sözleşmede cenaze nin bulunduğu mezarlık,mezarın kaç kişilik olduğu,yapılacak mezarın özellikleri, fiyatı ,cenaze sahibi nin adı soyadı,mezar inşaatını yapacak mermercinin adı soyadı kaşesi vb.şeyler yazılıdır.

Bu sözleşmenin mezarı yaptıran(Cenaze sahibi) ve yapan(Mermerci) tarafından imzalanması ruhsatı çıkartmak için zorunludur.

4-Mezar İnşaat Ruhsatını Çıkartmaya Giderken Yanımda Hangi Belgelerin Olması Gerekir?

Mezar inşaat ruhsatını çıkartmaya giderken mezarınızın bulunduğu mezarlığın bağlı olduğu mezarlık müdürlüğüne gitmelisiniz.

Giderken yanınızda Oması gereken evraklar şunlardır:

4.1-mezar tapusu(mezar yeri kullanım belgesi)

4.2-mermerci ile yapmış olduğunuz sözleşme

4.3-sözleşmeyi imzalamış olan kişinin nufüs cüzdanı.

4.4-ruhsatı çıkartmak için belediye ye ödenecek ruhsat harcı ücreti.

5-Mezar İnşaat Ruhsatını Kimler Çıkartabilir?

Mezar inşaat ruhsatını cenazenin 1.derece yakınları(eşi,çocukları,annesi,babası,kardeşleri) çıkartabilir.Bu kişiler mezarlık müdürlüğüne gidemiyorsa noterden vekalet verilerek,vekalet verilmiş kişide çıkartabilir.

6-Mezar İnşaat Ruhsatını Ne Zaman Çıkartabilirim?

Mezar inşaat ruhsatını cenazenizin vefat tarihinden 3 ay (90 gün)sonra çıkartabilirsiniz.3 aydan önce mezar inşaat ruhsatı çıkartmanız yasaktır.

7-Mezar inşaat ruhsatımı çıkarttıktan sonra ne yapmam gerekiyor?

Mezar inşaat ruhsatını çıkarttıktan sonra bu belgeyi mezarı yapacak olan(anlaşmış olduğunuz) mermerciye vereceksiniz.Bu evrağın mezar yapım süresinde mermerci de bulunması mecburidir. Çıkartmış olduğunuz ruhsatın süresi 1 ay (30 gün) dır.yani mermercinizin mezarı en geç 1 ay içinde bitirip teslim etmesi gerekir.

8-Sözleşme İmzaladığım Mermerci Mezarı 30 gün içerisinde bitirmezse ne olur?

Bu durumda mezar inşaatınız için tekrar ruhsat çıkartmanız ve tekrar ruhsat harcı ödenmesi gereklidir.Bu harcı işi zamanında bitirmediği için mermerci yatırmak zorundadır.Böyle bir durumla karşılaşılması hem zaman kaybı hemde üzüntüye sebep verir.bu nedenle yaptırmak istediğiniz mermerciyi seçerken önem göstermeniz gerekir.

9-Mezarı lahit mezar(katlı mezar) olarak yaptırabilirmiyim?

İnşaat ruhsatınızı çıkartırken sözleşmede bunu belirtirseniz ve lahit fark harcını yatırırsanız mezarı katlı mezar olarak yaptırabilirsiniz.

10-Mezarı En ekonomik olan düz mermerden yaptırsak sağlam olur mu?

  mezaryapimi.istanbul olarak bizlere en ekonomik modelide yada en pahalı modeli de yaptırsanız hepsinin betonarme yapıları,temelleri,kullanılan demir miktarı aynıdır.Bu nedenle en  ekonomik mezar modelimiz ile en pahalı mezar modelimiz arasında sağlamlık farkı yoktur.

Mezar tapusu nasıl alınır?

Mezarlık tapusu devlet mezarlıklarına defnedilen cenazeler için çıkartılması zorunlu olan bir “kullanım belgesidir” ve bu belge, adından da anlaşılacağı gibi bir tapu değildir. Defnedilen kişinin yakınları tarafından, o alanın tescillendiğini ve defnedilen kişinin yakınları haricinde kimsenin o alanı kullanmasına izin verilmeyeceğini ifade etmektedir. Halk arasında mezar tapusu olarak bilinen mezar kullanım belgesiyle alakalı bilgileri bu yazımızdan bulabilirsiniz.

Mezar tapusu ücretli midir?

Mezar tapusu almanın, belediyeler tarafından belirlenmiş ücretleri vardır. Bu ücret politikası, istanbul için avrupa yakası ve anadolu yakasında tek kişilik mezar yerleri için 100 TL den başlamaktadır.İki kişinin defnedilebileceği mezarlarda, bu ücret farklılık gösterebilmektedir.

Mezar tapusunu kim alabilir?

Mezar tapusu, defnedilen kişinin 1. derece yakınları tarafından alınabilmektedir. 1. Derece yakın olarak; oğlu, kızı, annesi, babası ve kardeşleridir. Defnedilen kişinin 1. derece yakını yoksa veya tüm yakınları daha önce vefat ettiyse, mezarlık tapusu 2. derece yakınlar; yani akrabalar tarafından çıkartılabilmektedir. Defnedilen kişinin kesinlikle yakını olmaması durumunda; 5 yıl içinde mezar tapusu devlet tarafından kontrol edilmektedir.

Mezarlık tapusu ne kadar sürede çıkartılmalıdır?

Mezarlık kullanım belgesi, defin tarihinden itibaren 15 gün ile 1 ay içinde; mezarlığın bulunduğu ildeki ilgili mezarlık işleri müdürlüğünden çıkartılabilmektedir. Gerekli tapu ücreti de, aynı mezar işleri müdürlüğüne ödenmekte ve makbuzu da buradan alınmaktadır.

Tapu işlemi, aynı gün içinde defnedilen kişinin yakınlarına teslim edilebilmektedir.

Mezarlık tapusu kaybolursa ne yapmalıyım?

Bahsi geçen mezar kullanım belgesi; aslında değerli bir evrak değildir. Bu nedenle kaybolması durumunda tekrar mezar işleri müdürlüğüne başvurularak çıkartılabilmektedir.

Mezarlık belgesi, diğer taşınmazlarda olduğu gibi bir tapu değildir. Alınan ada ve parselin, defnedilen kişi ismine tescil edilmesi anlamını taşır. Mezar ve alanın mülkiyeti ve hakları bağlı bulunan belediyeye aittir. Bu nedenle alınan mezar alanı bir başkasına satılamaz veya devir edilemez.

Mezar yeri kullanım belgesini çıkartmazsam ne olur?

Bahsi geçen kullanım belgesinin 5 yıl içinde çıkartılmaması durumunda, mezar yeri İstanbul Büyükşehir Belediyesine kontrolüne geçmektedir. Aynı zamanda 1 yıl içinde mezar yaptırmak şarttır. 1 yıllık süre içinde, baş taşı olmayan ve mezar mermeri hazırlanmamış olan alanlar; İstanbul Büyükşehir Belediyesine kontrolüne geçmektedir

Mezar yapım sürecinde en çok karşılaşılan sorunlardan birisi de mevcut mezar yerinizin fiziksel durumu dur. Zamanla artık eskimiş ve yıpranmış bir görünüme kavuşan sevdiklerinize ait mezarınızın bu hali sizi rahatsız etmeye başlar. Ancak tadilat mı yapılması gerektiği yoksa baştan yeni bir mezar yapmak mı gereklidir karar vermek zordur.

Öncelikli olarak mevcut mezarınızın  yapısında belirgin çatlaklar patlamalar söz konusu ise  malesef yapılacak tadilat ancak çok kısa vadede size fayda sağlayacaktır. Orta ve uzun vadede ise sağlıklı sonuç vermesi mümkün değildir. Size teklif edilen tadilat fiyatları daha cazip gibi görünüyor olsada malesef kısa süre içerisinde tekrar masraf çıkarmaktan geri kalmayacak bir işlem olmaktan öteye gidemecektir.

Bu yüzden naçizane tavsiyemiz acele etmeden karar vermeniz  bu konuda size yerinde tespit ile yapılabilecek işler ile ilgili tam olarak bilgi vermeyi tercih ediyoruz.

Müşterilemiz tarafından en çok merak edilen konulardan birisi de mezar inşaatı yapımı sırasında kendilerinin de orada bulunması gerekip gerekmediği ile ilgilidir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki mezar yapımı işi her ne kadar resmi bir işlem olsa da aslında karşılıklı güvene dayalı bir iştir.

Takdir edersinizki istanbul’daki çoğu mezarlık tüm gün süren mezar yapım inşaatı sırasında başında beklemek için pek de uygun yerler değildir.


İstanbul Mezar
 olarak mezar yapımı sürecinin her aşamasın da müşterilerimiz ile iletişim içinde kalarak yapılacak olan işler ile ilgili tam bir bilgi alışverişi içerisinde oldu bittiye getirmeden ne zaman mezar yapım işine başlanacağı bilgisi,mezar baş taşı bilgilerinin son görüntüsünün teyidi,ve yukarıda bahsettiğimiz gibi mezarlıkların durum ve konumları itibarı ile yapılacak olan mezar inşaatının başında olamayacak olan müşterilerimiz için yapım aşamasınnın her anını fotoğraflayarak kendilerine mail ve Whatsapp yolu ile ileterek yapılan işin mahiyeti ile ilgili tam bir bilgi alışverişi içinde oluyoruz.

İstanbul Mezar İşleri olarak aşağıda İsimlerini bulunan  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğüne bağlı tüm  mezarlıklarda ve istanbul ve çevresindeki tüm köy mezarlıklarında çalışma izin belgemiz bulunmaktadır.

İstanbulda Mezar Yapımı Hizmeti Sunduğumuz  Bölgeler ve Mezarlıklar

 BAYRAMPAŞA MEZAR YAPIMI

Beşyüzevler Mezarlığı

ESENLER MEZAR YAPIMI

Atışalanı Mezarlığı, Kemer, Köyiçi Mezarlığı, Yeni Esenler Mezarlığı

EYÜP MEZAR YAPIMI

Alibeyköy Eski Mezarlığı, Alibeyköy Yeni Mezarlığı (Güzelyayla), Yeşilpınar Mezarlığı, Eyüp Mezarlığı, Tokmaktepe Mezarlığı, Mısırtarlası Mezarlığı, Necatibey Mezarlığı, Edirnekapı Şehitlik Mezarlığı, Sakızağacı Şehitlik Mezarlığı, Bayrampaşa mezarlığı

GAZİOSMANPAŞA MEZAR YAPIMI

Küçükköy Mezarlığı, Küçükköy İçi Mezarlığı, Taşlıtarla Mezarlığı (Karlıtepe)

SULTANGAZİ MEZAR YAPIMI

Cebeci Mezarlığı, Gazi Mezarlığı, Habibler Mezarlığı, Sultançiftliği Mezarlığı (Mescid-i Selam), Yayla Mezarlığı

ZEYTİNBURNU MEZAR YAPIMI

Ayvalık Mezarlığı, Dedeler Mezarlığı, Eski Kozlu Mezarlığı, Eski Topkapı Mezarlığı, Kazlıçeşme Mezarlığı, Merkezefendi Mezarlığı, Silivrikapı Mezarlığı, Tahirefendi Mezarlığı (Çürüklük), Topkapı Çamlık Mezarlığı, Topkapı Maltepe Mezarlığı, Yeni Kozlu Mezarlığı, Yeni Topkapı Mezarlığı

FATİH MEZAR YAPIMI

Yedikule Mezarlığı

İSTANBUL 2. BÖLGE

AVCILAR MEZAR YAPIMI

Avcılar Mezarlığı, Ambarlı Mezarlığı, Firuzköy Mezarlığı

BAĞCILAR MEZAR YAPIMI

Bağcılar Mezarlığı, Büyükhalkalı Mezarlığı, Küçükhalkalı Mezarlığı, Bademlik Mezarlığı, Kirazlı Mezarlığı

BAHÇELİEVLER MEZAR YAPIMI

Güneşli Mezarlığı, Kocasinan Mezarlığı, Kocasinan Eski Mezarlığı (Köyiçi), Çobançeşme Mezarlığı, Yenibosna Mezarlığı, Osmaniye Mezarlığı

BAKIRKÖY MEZAR YAPIMI

Bakırköy Mezarlığı (Kartaltepe)

BAŞAKŞEHİR MEZAR YAPIMI

Kayabaşı Eski Mezarlığı, Kayabaşı Yeni Mezarlığı, İkitelli Mezarlığı, Ayazma Mezarlığı, Şamlar Mezarlığı

BEYLİKDÜZÜ MEZAR YAPIMI

Gürpınar Mezarlığı, Kavaklı Eski Mezarlığı, Kavaklı Yeni Mezarlığı, Yakuplu Mezarlığı

BÜYÜKÇEKMECE MEZAR YAPIMI

Ahmediye Mezarlığı, Büyükçekmece Eski Mezarlığı, Büyükçekmece Yeni Mezarlığı, Çakmaklı Mezarlığı, Güzelce Mezarlığı, Karaağaç Mezarlığı, Kumburgaz Eski Mezarlığı, Kumburgaz Yeni Mezarlığı, Mimarsinan Mezarlığı, Tepecik Eski Mezarlığı (Merkez), Tepecik Yeni Mezarlığı, Türkoba Mezarlığı

ESENYURT MEZAR YAPIMI

Esenyurt Eski Mezarlığı, Esenyurt Yeni Mezarlığı, Bahçeşehir Mezarlığı (Hoşdere), Kıraç Eski Mezarlığı, Kıraç  Yeni Mezarlığı, Gülbahçe Mezarlığı

GÜNGÖREN MEZAR YAPIMI

Güngören Mezarlığı

KÜÇÜKÇEKMECE MEZAR YAPIMI

Altınşehir Mezarlığı, Kanarya Eski Mezarlığı, Kanarya Yeni Mezarlığı, Sefaköy Mezarlığı, Şenlikköy Mezarlığı, Tepeüstü Mezarlığı

BEYOĞLU BÖLGE

BEŞİKTAŞ MEZAR YAPIMI

Kuruçeşme Mezarlığı, Maçka Mezarlığı, Ortaköy Mezarlığı, Yahyaefendi Mezarlığı

BEYOĞLU MEZAR YAPIMI

Hasköy Mezarlığı, Kulaksız Mezarlığı, Sütlüce Mezarlığı, Zindanarkası Mezarlığı

EYÜP MEZAR YAPIMI

Göktürk Mezarlığı, Kemerburgaz Mezarlığı

KAĞITHANE MEZAR YAPIMI

Hasdal Mezarlığı, Kağıthane Eski Mezarlığı, Kağıthane Mezarlığı, Sanayi Mezarlığı

SARIYER MEZAR YAPIMI

Aşiyan Mezarlığı, Emirgan Mezarlığı, Yeniköy Mezarlığı, İstinye Mezarlığı, Kireçburnu Mezarlığı, Çayırbaşı Mezarlığı, Sarıyer Mezarlığı, RumeliKavağı Mezarlığı, Bahçeköy Eski Mezarlığı, Bahçeköy Yeni Mezarlığı, Kilyos Mezarlığı

ŞİŞLİ MEZAR YAPIMI

Abide-i Hürriyet Mezarlığı, Ayazağa Eski Mezarlığı, Ayazağa Yeni Mezarlığı, Helvacıdede Mezarlığı, Karahasan Mezarlığı, Feriköy Mezarlığı, Zincirlikuyu Mezarlığı

İSTANBUL 3. BÖLGE

ARNAVUTKÖY MEZAR YAPIMI

Arnavutköy Asri Mezarlığı, Arnavutköy Eski Mezarlığı, Arnavutköy Yeni Mezarlığı, Boğazköy Eski Mezarlığı, Memba Mezarlığı, Bolluca Mezarlığı, Çilingir Mezarlığı, Dursunköy Yeni Mezarlığı, Dursunköy Dernekler Mezarlığı, Dursunköy Tarihi Mezarlığı, Durusu Mezarlığı, Hadımköy Mezarlığı, Deliklikaya Mezarlığı, Ömerli Mezarlığı, Yeşilbayır Mezarlığı, Haraçcı Mezarlığı, İmrahor Mezarlığı, Nakkaş Yeni Mezarlığı, Nakkaş Tarihi Mezarlığı, Sazlıbosna Mezarlığı, Taşoluk Mezarlığı

İSTANBUL 4. BÖLGE

SİLİVRİ MEZAR YAPIMI

Gümüşyaka Eski Mezarlığı, Gümüşyaka Yeni Mezarlığı, Çanta Eski Mezarlığı, Çanta Yeni Mezarlığı, Yolçatı Mezarlığı, Kavaklı Eski Mezarlığı (Hürriyet), Kavaklı Yeni Mezarlığı (Cumhuriyet), Ortaköy Mezarlığı, Kadıköy Mezarlığı, Selimpaşa Asri Mezarlığı, Alipaşa Mezarlığı, Silivri Asri Mezarlığı, Silivri Yeni Mezarlığı,Gazitepe Mezarlığı, Küçükkılıçlı Mezarlığı, Değirmenköy Asri Mezarlığı, Büyükçavuşlu Eski Mezarlığı, Büyükçavuşlu Yeni Mezarlığı,  Büyükçavuşlu Asri Mezarlığı

ÇATALCA MEZAR YAPIMI

Ferhatpaşa Mezarlığı, Kaleiçi Mezarlığı, Çakıl-1 Mezarlığı, Çakıl-2 Mezarlığı, İzzettin Asri Mezarlığı, İzzettin Yeni Mezarlığı, Çiftlikköy Mezarlığı, Ovayenice Mezarlığı, Karacaköy Asri Mezarlığı, Karacaköy Eski Mezarlığı,
Karacaköy Merkez Mezarlığı, Binkılıç 1 Mezarlığı, Binkılıç 2 Mezarlığı, Binkılıç 3 Mezarlığı

BÜYÜKÇEKMECE MEZAR YAPIMI

Kamiloba Asri Mezarlığı, Kamiloba Yeni Mezarlığı, Celaliye Asri Mezarlığı, Muratbey Mezarlığı

ARNAVUTKÖY MEZAR YAPIMI

Bahşayış Mezarlığı

ANADOLU 1. BÖLGE

ATAŞEHİR MEZAR YAPIMI

Küçükbakkalköy Mezarlığı, İçerenköy Mezarlığı

ÜSKÜDAR MEZAR YAPIMI

Karacaahmet Mezarlığı, Seyitahmet Mezarlığı, Bülbüldere Mezarlığı, Nakkaştepe Mezarlığı, Küplüce Mezarlığı, Çamlıca Mezarlığı (Çakaldağ), Kandilli Mezarlığı, Çengelköy Mezarlığı

ÜMRANİYE MEZAR YAPIMI

Yukarı Dudullu Mezarlığı, Aşağı Dudullu Mezarlığı, Ihlamurkuyu Mezarlığı, Hekimbaşı Mezarlığı, Kocatepe Mezarlığı

KADIKÖY MEZAR YAPIMI

Mahmutbaba Mezarlığı, Ayrılıkçeşme Mezarlığı, Sahrayıcedid Mezarlığı, Merdivenköy Mezarlığı

ANADOLU 2. BÖLGE

MALTEPE MEZAR YAPIMI

Küçükyalı Mezarlığı, Başıbüyük Mezarlığı, Maltepe Mezarlığı, Büyükbakkalköy Mezarlığı, Gülsuyu Mezarlığı

KARTAL MEZAR YAPIMI

Kartal Mezarlığı, Yakacık Mezarlığı, Kurfalı Mezarlığı, Soğanlık Mezarlığı

PENDİK MEZAR YAPIMI

Yenişeyhli Mezarlığı, Kurtköy Mezarlığı, koca Mezarlığı, Tavşantepe Mezarlığı, Temenye Mezarlığı (Sahil), Dolayoba Mezarlığı, Harmandere Mezarlığı, Yayalar Mezarlığı, Eskişeyhli Mezarlığı, Osmangazi Mezarlığı

SANCAKTEPE MEZAR YAPIMI

Samandıra Merkez Mezarlığı, Ferhatpaşa Mezarlığı, Ortadağ Mezarlığı

TUZLA MEZAR YAPIMI

Tuzla Mezarlığı, Aydıntepe Mezarlığı, Şifa Mezarlığı, Aydınlıköy Mezarlığı, Tepeören Mezarlığı, Akfırat Mezarlığı, Orhanlı Mezarlığı

ADALAR MEZAR YAPIMI

Büyükada Mezarlığı, Heybeliada Mezarlığı, Kınalıada Mezarlığı, Burgazada Mezarlığı

SULTANBEYLİ MEZAR YAPIMI

Fatih Sultan Mehmet Mezarlığı, Abdurrahmangazi Mezarlığı, Yavuz Selim Mezarlığı, Orhangazi Mezarlığı, Teferrüçtepe Mezarlığı

ANADOLU 3. BÖLGE

BEYKOZ MEZAR YAPIMI

Anadolu Hisarı Mezarlığı, Anadolu Kavağı1 Mezarlığı, Anadolu Kavağı2 Mezarlığı, Çakmakdede Mezarlığı, Çubuklu Mezarlığı, Garipler Mezarlığı, Gaziyunus Mezarlığı, Kanlıca Mezarlığı, Kavacık Mezarlığı, Kemerüstü Mezarlığı, Paşabahçe Mezarlığı, Şahinkaya Mezarlığı, Tokatköy Mezarlığı, Yenimahalle Mezarlığı, Yuşa Mezarlığı, Baklacı Mezarlığı, Belediye Arkası Mezarlığı, Düzkestane Mezarlığı, Müzellef Mezarlığı

ÇEKMEKÖY MEZAR YAPIMI

Alemdağ Merkez Mezarlığı, Çatalmeşe Mezarlığı, Ekşioğlu Mezarlığı, Nişantepe Mezarlığı, Çekmeköy Eski Mezarlığı, Çekmeköy Yeni Mezarlığı, Ömerli Merkez Mezarlığı, Taşdelen Asri Mezarlığı, Taşdelen Şehitler Mezarlığı, Valide Sultan Mezarlığı,

SANCAKTEPE MEZAR YAPIMI

Sarıgazi Eski Mezarlığı, Sarıgazi Yeni Mezarlığı, Yenidoğan Mezarlığı

ŞİLE MEZAR YAPIMI

Ağva Merkez Mezarlığı, Yakuplu Mezarlığı, Yeşilçay Mezarlığı, Çavuş Mezarlığı, Balıbey Mezarlığı

Kendimizin yapmadığı hiç bir mezar resmini web sitemize referans olarak koymuyoruz. !
Mezar yapanların gerektiğinde iş yerlerine giderek gerçek referanslarına ve yaptıkları işlere bakınız. Malesef bir çok kişi mezarlık etrafında dolaşarak bir ofis yada ( iş yeri,sabit telefon,vergi levhası,ruhsat,atölye olmadan) bu işi yapmaya çalışmaktadır. Bu nedenden dolayı yeri adresi belli gerektiğinde aradığınızda ulaşabileceginize inandığınız kurumsal firmaları tercih etmeniz tüketici olarak faydanızadır.
İnternet ortamında Kendilerini eski ve Büyük Firma imajıyla tanıtanlar maalesef bir çok vatandaşımızı  yanıltabiliyor. Kendilerinin yapmadığı mezar resimlerini  internet sitelerinde referans gösterenlere itibar etmeyiniz.
İstanbul mezar olarak ofis ve merkez depo adresimizde sizleri ağırlamaktan ve yardımcı olmaya çalışmaktan mutluluk duyarız.

Kendimizin yapmadığı hiç bir mezar resmini web sitemize referans olarak koymuyoruz. !
Mezar yapanların gerektiğinde iş yerlerine giderek gerçek referanslarına ve yaptıkları işlere bakınız. Malesef bir çok kişi mezarlık etrafında dolaşarak bir ofis yada ( iş yeri,sabit telefon,vergi levhası,ruhsat,atölye olmadan) bu işi yapmaya çalışmaktadır. Bu nedenden dolayı yeri adresi belli gerektiğinde aradığınızda ulaşabileceginize inandığınız kurumsal firmaları tercih etmeniz tüketici olarak faydanızadır.
İnternet ortamında Kendilerini eski ve Büyük Firma imajıyla tanıtanlar maalesef bir çok vatandaşımızı  yanıltabiliyor. Kendilerinin yapmadığı mezar resimlerini  internet sitelerinde referans gösterenlere itibar etmeyiniz.
İstanbul mezar olarak ofis ve merkez depo adresimizde sizleri ağırlamaktan ve yardımcı olmaya çalışmaktan mutluluk duyarız.

Mezarlıklar Müdürlüğü Merkez Bina
Telefon:(0212) 312 65 85 Faks: (0212) 211 51 31
Adres: Büyükdere Caddesi Zincirlikuyu mezarlık alanı girişi, Şişli-İSTANBUL

Beyoğlu Bölge Müdür Yardımcılığı :
Adres : Büyükdere Cad. Zincirlikuyu mezarlık girişi Şişli-İSTANBUL
Beyoğlu, Kağıthane, Beşiktaş, Sarıyer, Şişli ilçelerine hizmet vermektedir.
Tel : 0212 312 65 85 Fax: 0212 347 10 80

Beyoğlu Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : Büyükdere Cad. Zincirlikuyu Mezarlık alanı girişi Şişli-İSTANBUL
Tel : 0212 312 65 84 Fax : 0212 347 10 80

İstanbul I. Bölge Müdür Yardımcılığı :
Adres : Neslişah Mah. Edirnekapı İETT garajı karşısı,Topkapı-İSTANBUL
Fatih, Eminönü, Eyüp, Zeytinburnu, Bayrampaşa Gaziosmanpaşa, Esenler, Sultangazi ilçelerine hizmet vermektedir.
Santral Tel. : 0 212 534 46 25 (3 Hat) Faks : 0 212 534 46 29

Fatih Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : Neslişah Mah. Edirnekapı İETT garajı karşısı, Topkapı-İSTANBUL
Santral Telf. : 0 212 534 46 25 (3 Hat) Direkt : 0 212 531 18 05

500 Evler Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : 500 Evler Mezarlığı Girişi G.O.Paşa/İSTANBUL
Tel : 0212 538 13 46 – 0212 537 59 52 Faks : 0212 538 13 46

İstanbul II. Bölge Müdür Yardımcılığı :
Adres : E –5 Karayolu Küçükçekmece Stadyumu arkası – Shell Benzin İstasyonu yanı Küçükçekmece/İSTANBUL

Bölgeye Bağlı ilçeler ;
Küçükçekmece, Büyükçekmece, Bağcılar, Bakırköy, Güngören, Bahçelievler, Avcılar, Beylikdüzü, Başakşehir, Esenyurt ilçelerine lerine hizmet vermektedir.
Santral Tel : 0 212 624 41 57 – 624 39 02 Faks : 0 212 540 84 88

Küçükçekmece Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : E –5 Karayolu Küçükçekmece Stadyumu arkası – Shell Benzin İstasyonu yanı Küçükçekmece/İSTANBUL
Santral Tel : 0 212 624 41 57 – 624 39 02 Direkt : 0 212 426 37 40

Büyükçekmece Cenaze İşleri Şefliği :
Adres:Büyükşehir Mah. Cumhuriyet Cad. Atacenter çarşısı No:16 Beylikdüzü/İSTANBUL
Tel: 0 212 871 43 25-871 43 26

İstanbul III. Bölge Müdür Yardımcılığı :
Adres : Merkez Mah. Fatih Cad. Güler 2 Pasajı 3. Kat Arnavutköy GOP/İST
Arnavutköy ilçesine hizmet vermektedir.
Tel : 0212 – 597 65 39 Faks : 0212 597 23 08

Arnavutköy Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : Arnavutköy-Gazipsmanpaşa/İSTANBUL
Tel : 0212 597 65 39 Faks : 0212 597 23 08

İstanbul IV.Bölge Müdür Yardımcılığı :
Adres : AliBey Mah. Ali Çetinkaya Cad. No:87 (Belediye Binası) Silivri/İSTANBUL
Silivri, Çatalca ilçelerine hizmet vermektedir.
Tel : 0212 727 67 19 – 728 84 28 – 728 40 10 Faks : 0 212 – 728 64 06

Silivri Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : Alibey Mah. Ali Çetinkaya Cad. No:87 (Belediye Binası) Silivri/İSTANBUL
Tel :0212 728 95 04

Çatalca Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : Ferhatpaşa Mah. Ferhatpaşa Cad. No:1(Belediye Binası) Çatalca/İSTANBUL
Tel :0212 789 54 95 Faks : 0 212 – 789 46 18

Anadolu I. Bölge Müdür Yardımcılığı :
Adres : Nuhkuyu Cad. Karacaahmet mezarlık alanı girişi Zeynepkamil– Üsküdar / İSTANBUL
Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar ilçelerine hizmet vermektedir.
Santral Tel : 0 216-651 55 55-56-57-58-63 Faks: 0 216-651 55 60

Anadolu II Bölge Müdür Yardımcılığı :
Adres : Atatürk Cad. No: 171/173 Soğanlık Mezarlığı karşısı Soğanlık-Kartal/İSTANBUL
Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla, Adalar, Sultanbeyli, Samandra, Sancaktepe ilçelerinde hizmet vermektedir.
Santral Tel : 0 216 – 309 90 62 – 63 Faks : 0 216 – 452 13 65

Kartal Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : Atatürk Cad. No: 171/173 Soğanlık Mezarlığı karşısı Soğanlık-Kartal/İSTANBUL
Telefon : 0 216 – 309 90 62 – 63

Sultanbeyli Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : Abdurrahmangazi Mh. Fatih Bulvarı No:92 (merkez mezarlığı içi) Sultanbeyli/İSTANBUL
Telefon : 0 216 – 498 92 72 Faks : 0 216 498 92 54

Anadolu III.Bölge Müdür Yardımcılığı :
Adres : Yeni Çekmece mezarlığı Girişi Çekmeköy/İSTANBUL
Çekmeköy, Beykoz, Şile ilçelerine hizmet vermektedir.
Tel : 0216 642 84 18-19 Faks : 0216 642 89 76

Çekmeköy Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : Yeni Çekmeköy Mezarlığı Girişi Çekmeköy/İSTANBUL
Tel : 0 216 642 84 18-19 Faks : 0 216 642 89 76

Beykoz Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : Gümüşsuyu Mah. Beykoz Belediye Arkası İSKİ Hizmet Binası K:2 Beykoz/İSTANBUL
Tel : 0216 331 30 25 Faks : 0216 331 30 25

Şile Cenaze İşleri Şefliği :
Adres : Ballı bey Mah. Yeşil sok. (Yol Bakım Müdürlüğünün alt katı) Şile/İSTANBUL
Tel : 0216 711 05 35 Faks : 0216 711 05 34